Uncategorized »

СМРТ ЗА ПЕДЕРИТЕ

СМРТ ЗА ПЕДЕРИТЕ

На почетокот, пред да “пресавијете табак“ и да ме тужакате пред ОЈО и разни платенички квази-новинарски здруженија, ова не се мои зборови! Туку препис од Библијата. Па така, бидејки Мухи се повикува на нивниот

ПОВЕЌЕ »
Ете, пак мора Миленко!

Ете, пак мора Миленко!

Заврши првиот дел од операцијата “Обвиненија од СЈО“. Првостепениот суд донесе решенија. Тие решенија, секако, ќе бидат обжалени и од “обвинетите“ (нарочно е зборот во наводници, оти се работи за политички прогон а не

ПОВЕЌЕ »
ГОЛЕМА АЛБАНИЈА

ГОЛЕМА АЛБАНИЈА

Естетиката им е слаба страна! Навлечени се на Голф тројка. Лојалноста им е слаба страна – историскиот лидер им е православен христијанин. Живеат во општество што е назад неколку стотина години во однос на

ПОВЕЌЕ »
Чекајќи го Donald Trump…..

Чекајќи го Donald Trump…..

Целата планета во изминативе пола година се претвори во една огромна чекална. Да буквално е така. Се чека Real Madrid ја одбрани титулата во лигата на шампионите,Cleveland да ја одбрани титулата во NBA,Новак Ѓоковиќ

ПОВЕЌЕ »
Тиииииииииитттттт!!!!

Тиииииииииитттттт!!!!

Знам дека е непријатно сознание за “колегите“, ама во сите дејанија сум пред нив. Далеку, далеку напред. Еве на пример со тииииткањето сум понапред една година и некој месец. Емисијата “Миленко Неделковски Шоу“ беше

ПОВЕЌЕ »
ХОРХЕ ДЕЧКО, ДОСТА НЕ‘ БРАНЕШЕ

ХОРХЕ ДЕЧКО, ДОСТА НЕ‘ БРАНЕШЕ

Воопшто не ми се допаѓа, море искрено да кажам ја сметам за екстра глупава, тезата дека “Претседателот Иванов со давањето мандат на црпнатиот муртинец, всушност не‘ спасил од војна“!!! Демек, сме се спасиле?! Иванов

ПОВЕЌЕ »
НЕДЕЛКОВСКИ

НЕДЕЛКОВСКИ

Усталените, иако максимално нерационални и незаконски, права што во Македонија ги има добиено албанското малцинство (16%) тешко со било каков мирен и дипломатски речник и однесување можат да им се одземат. А, нужно е

ПОВЕЌЕ »
Лазар Котевски: СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈЕТО НА КАЈМАКЧАЛАН ЌЕ БИДЕ ПОСТАВЕНО

Лазар Котевски: СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈЕТО НА КАЈМАКЧАЛАН ЌЕ БИДЕ ПОСТАВЕНО

Почитувани донатори и заинтересирани за проектот Спомен обележје на Кајмакчалан, после мојот утрински текст во врска со досегашниот тек на процесот и проблемите со кои се соочив во остварување на истиот, многу (ептен многу)

ПОВЕЌЕ »
АПРИЛСКО-МАЈСКА ОФАНЗИВА

АПРИЛСКО-МАЈСКА ОФАНЗИВА

ОФАНЗИВА или EAST Meets WEST   Знам дека овој пост може да предизвика ментални и здравствени проблеми кај македонската популација со мало бабуле (Гериз), слабо срце (Борјан), претставителите на “кристијан голубовиќ““ новинарството, разни други

ПОВЕЌЕ »
КАЈМАКЧАЛАН (обновено VIII)

КАЈМАКЧАЛАН (обновено VIII)

Еве го списокот на МАКЕДОНЦИ што до овој момент (30 јануари) се вклучија во помагањето за проектот СПОМЕНИК НА КАЈМАКЧАЛАН. 57 луѓе.   Влатко Танасковски Стефче Стојковски Марија Соломонва – Скопје Горан Вучковски –

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1