Свет »

Некст стоп – ЕГИПЕТ.

Некст стоп – ЕГИПЕТ.

Сликата сама се си кажува

ПОВЕЌЕ »
ДАНИЕЛ МИТОВ “министер“!!!

ДАНИЕЛ МИТОВ “министер“!!!

ПОВЕЌЕ »
Башар Ал Асад интервју од завчера

Башар Ал Асад интервју од завчера

ПОВЕЌЕ »
СЕРГЕЈ ЖЕЛЕЗЊАК

СЕРГЕЈ ЖЕЛЕЗЊАК

РЕФЕРЕНДУМ ЈЕ ПРЕКРЕТНИЦА ЗА ЦИЈЕЛИ СРПСКИ НАРОД МОСКВА, 23. СЕПТЕМБРА /СРНА/ – Замјеник секретара Генералног савјета владајуће руске партије Јединствена Русија Сергеј Железњак поздравио је предстојећи референдум у Републици Српској, оцјењујући да ће он

ПОВЕЌЕ »
КАРАКАЧАНОВ

КАРАКАЧАНОВ

Няма да подкрепим Македония за ЕС и НАТО, категоричен Каракачанов Зам.-председателят на 43-то народно събрание Красимир Каракачанов написа отворено писмо, адресирано до президента на Република Македония Георге Иванов по повод унищожаването на българския паметник

ПОВЕЌЕ »
МИЛОРАД ДОДИК – РЕПУБЛИКА СРПСКА

МИЛОРАД ДОДИК – РЕПУБЛИКА СРПСКА

Новата сезона на мојата емисија на Канал 5 е единестеа по ред Започнувам со интервјуто со Милорад Додик на тема РЕФЕРЕНДУМОТ во Република Српска што ќе се оддржи задутре. Референдумот ќе е судар помеѓу

ПОВЕЌЕ »
ХИЛАРИ УБИЕЦ

ХИЛАРИ УБИЕЦ

Адвокатот на Џулијан Асанж е пронајден мртов откако тој се закани дека Хилари ќе ја заврши кариерата со долга затворска казн. Изборите во ноември брзо се приближуваат, Доналд Трамп не е единствениот човек кој

ПОВЕЌЕ »
ПРОАМЕРИКАНСКИТЕ КУРДИ ВО СИРИЈА

ПРОАМЕРИКАНСКИТЕ КУРДИ ВО СИРИЈА

25.08.2016 Turkey Pro-American Kurds are being sacrificed for Turkish-Russian rapprochement In Syria, two new fronts have been opened. Such an opinion has been expressed by a number of commentators analyzing the latest reports from

ПОВЕЌЕ »
КЕНЕДИ и НОВИНАРСТВОТО

КЕНЕДИ и НОВИНАРСТВОТО

За разлика од мислењето што антимакедонски центри на моќ сакаат да го претстават за мене, дека сум анти-амеркански, настроен, спротивно јас сум растен и воспитуван со американска култура. Многу ликови и настани ми биле

ПОВЕЌЕ »
МАСОНИ ЛИ СЕ, ЕВРЕИ ЛИ СЕ, КОИ И ДА СЕ – ГО ВЛАДЕАТ СВЕТОТ БЕЗ НАШЕ ОДОБРУВАЊЕ

МАСОНИ ЛИ СЕ, ЕВРЕИ ЛИ СЕ, КОИ И ДА СЕ – ГО ВЛАДЕАТ СВЕТОТ БЕЗ НАШЕ ОДОБРУВАЊЕ

The Trinity Of Globalist Control   There are three cities (city-states) across this planet that share striking similarities and play a crucial role in the global governmental system we have long been living under.

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1