Свет »

ФАШИСТИЧКА ГЕРМАНИЈА НА ГУДРУН

ФАШИСТИЧКА ГЕРМАНИЈА НА ГУДРУН

Ова е Гермнија на амбасадорката Гудрун Штајнакер. Фашизам, Нацизам, Рудолф Хес посмртно се враќа во Бундестагот преку Национа Демократската Партија на Германија. Браво Гудрун, Браво. Имаш ли да кажеш нешто на МАКЕДОНСКАТА јавност. Нешто

ПОВЕЌЕ »
АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР НЕЗИНТЕРЕСЕРАН ЗА ПОПЛАВИТЕ. ГО ИНТЕРЕСИРААТ САМО ПЕДЕРИТЕ!!!

АМЕРИКАНСКИОТ АМБАСАДОР НЕЗИНТЕРЕСЕРАН ЗА ПОПЛАВИТЕ. ГО ИНТЕРЕСИРААТ САМО ПЕДЕРИТЕ!!!

Американскиот амбасадор во Србија не го занима да помогне на поплавена Србија, само е заинтересиран да им е фино на давјагазовите?! http://www.intermagazin.rs/americki-ambasador-porucuje-poplavljenoj-srbiji-i-vreda-je-krsite-prva-gej-populacije/ Ја следи политиката на својот Претседател. Обама од Ајадахо, по повод денот

ПОВЕЌЕ »
ПОЛИТИЧАР ОД САД

ПОЛИТИЧАР ОД САД

Републиканецот Џо Гарсија се храни баш “квалитетно“. И нема трошкови?! Што “произведува“, тоа изедува. Одвратно, ама штедливо

ПОВЕЌЕ »
И ЗА ФАРАЖ ИМАЛО ЛЕК

И ЗА ФАРАЖ ИМАЛО ЛЕК

Многумина го посакуваат и ми го предлагаат Најџел Фараж да ми биде гостин. Тој, секако е супер атрактивен. Но, кај мене е двојбата во податокот дека е тој исклучително посветен грчки лобист. Па бидејки

ПОВЕЌЕ »
ЕУ ГО ПРЕДАДЕ ВУЧИЌ

ЕУ ГО ПРЕДАДЕ ВУЧИЌ

Новиот Премиер на Србија, уште не седнат во фотељата се соочи со Вавилонската курва, односно ЕУ. Сите му пратија помош. Русија, Хрватска со која до завчера беа во војна, Македонија (Вардарска бановина) која “гробарите“

ПОВЕЌЕ »
МИРОСЛАВ ЛАЗАНСКИ

МИРОСЛАВ ЛАЗАНСКИ

Тема му е потопот во Србија. http://www.politika.rs/pogledi/Miroslav-Lazanski/Kako-nam-se-dogodio-Potop.sr.html?fb_action_ids=10203673353304773&fb_action_types=og.recommends МИРОСЛАВ ЛАЗАНСКИ Како нам се догодио „Потоп” Боримо се против пирата у Индијском океану и против терориста у Малију, а овде нам људи чекају спас на крововима

ПОВЕЌЕ »
ВОЛТЕР

ВОЛТЕР

Кога сме веќе кај Волтер, цитиран од амбасадорката на Кралството Холандија, а исмеван од Јани Макрадули и Бранко Героски, еве текст објавен на „волтерорг“ а напишан од швајцарецот Матијас Ерне. Еве го текстот: http://www.voltairenet.org/article178574.html

ПОВЕЌЕ »
ФАШИСТИ

ФАШИСТИ

Ова видео, фино лепо, е забрането за емитување во САД и на “демократскиот“ Запад. Западот и САД сакаат да го сокријат фашистичкото и нацистико лице на пучот во Украина

ПОВЕЌЕ »
ФАШИЗМОТ ПОВТОРНО ТРЕБА ДА СЕ ПОРАЗИ

ФАШИЗМОТ ПОВТОРНО ТРЕБА ДА СЕ ПОРАЗИ

69 години по победта над фашизмот, тој фашизам на големо маршира низ европа. Од Златна зора до украинските зверови што палат живи луѓе. 9-ти мај, како ден на победата над фашизмот старата вавилонска курва

ПОВЕЌЕ »
НВО во САД!!!

НВО во САД!!!

Во Македонија НВО-ата можат да роварат, да не бидат прашувани за ништо, можат да трошат кеш пари на кои не им се знае потеклото… Може да прават хаос, да лажат, да манипулираат… Никој не

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1