Свет »

ОВА ЛИ Е “ЕДИНСТВЕНИОТ ИЗБОР“?

ОВА ЛИ Е “ЕДИНСТВЕНИОТ ИЗБОР“?

Белосветските накази и фрикови се изживуваат со сите нас (целиот свет), а сите ние (целиот свет) мирно си стоиме и гледаме како прирдониот поредок го менуваат настрани луѓе. Па така, на самитот на НАТО

ПОВЕЌЕ »
МНОГУ ЈАКА БЕЗБЕДНОСТА НА ЦРНА ГОРА ОТКАКО ВЛЕЗЕ ВО НАТО!!!

МНОГУ ЈАКА БЕЗБЕДНОСТА НА ЦРНА ГОРА ОТКАКО ВЛЕЗЕ ВО НАТО!!!

Надлежни црногорски безбједносни, али и правосудни органи и даље се не оглашавају поводом албанских застава и паравојног кампа на планини Румија, изнад Бара. У јавности се постављају питања какве су намјере паравојног кампа на

ПОВЕЌЕ »
Слободно производство на оружје за масовно уништување

Слободно производство на оружје за масовно уништување

Гледајќи и слушајќи последниве години се повеќе тажни вести за сообраќајните несреќи и жртвитите како последица од нив,дојдов до еден многу грд заклучок.Државата како институција низ времето перманентно пронаоѓа начини како да собере што

ПОВЕЌЕ »
КУМАНОВО ДА ВИ СЕ ДЕСИ

КУМАНОВО ДА ВИ СЕ ДЕСИ

И, после клетвата, МАНЧЕСТЕР ИМ СЕ ДЕСИ. Деветнаесет лица се убиени, а повеќе од 50 се повредени во терористички напад во Манчестер Арена. Експлозијата се случи синојка во 22:35 на поп-концерт на американската пејачка

ПОВЕЌЕ »
ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ – ХРВАТСКА

ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ – ХРВАТСКА

DIP OBJAVIO PRVE SLUŽBENE REZULTATE:Kerum uvjerljivo ispred Opare, borba između Mrak Taritaš i Švaljek za drugi krug U Zagrebu, Splitu, Rijeci i Osijeku vode Bandić, Kerum, Obersnel i Vrkić. HDZ-ovi župani vode u gotovo

ПОВЕЌЕ »
Четиво превземено од  Ѓеорги Маркоски

Четиво превземено од Ѓеорги Маркоски

ФБ ликот Горги Маркос, Македонец што работи низ светот, постојано е присутен со исклучиво интересни текстови, докази, слики. https://www.facebook.com/gorgi.markos/posts/946381035501539 Еве го неговото најново откритие: Следува… Мировен договор со Северна Кореа, со Украина и мировен

ПОВЕЌЕ »
РАКОВИЌ за МАКЕДОНИЈА

РАКОВИЌ за МАКЕДОНИЈА

Preko Albanaca se vrši pritisak na sve susedne narode, jer su za to najpogodniji budući da po podaničkom mentalitetu prema mentorima i sponzorima, imaju ulogu on i off plemena Nestabilnost na Balkanu kreiraju vašingtonska

ПОВЕЌЕ »
РОРЕБАХЕР до КОРЕЈСКИОТ МИГРАНТ ЈИ

РОРЕБАХЕР до КОРЕЈСКИОТ МИГРАНТ ЈИ

РОРЕБАХЕР Данa-конгресмен.. – Македонија е мала земја во која ние очигледно имаме големо влијание. Крајно отворено ќе ви кажам – ја оплескавте работата таму, изјави конгресменот Рорабахер, прашувајќи “дали е точно дека се обидуваме

ПОВЕЌЕ »
РОТШИЛДИ ГУРАЈУ МАKРОНА ЗА ПРЕДСЕДНИKА

РОТШИЛДИ ГУРАЈУ МАKРОНА ЗА ПРЕДСЕДНИKА

Фаворит у трци за Јелисејску палату Емануел Макрон радио у банци Дејвида Ротшилда, који му финансира кампању и захваљујући коме је стекао богатство од око 30 милиона евра Чувена породица Ротшилд гура Емануела Макрона

ПОВЕЌЕ »
ОН ГЕЈ, ОНА ПЕДОФИЛ

ОН ГЕЈ, ОНА ПЕДОФИЛ

Емануел Макрон (40), који је добио највише гласова у првом кругу председничких избора, ожењен својом бившом професорком, 24 године старијом Брижит Троњ (64). Медији сумњају да је у вези са мушкарцем, а да му

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1