Спорт »

БЛЕКИ ЛЕГЕНДА

БЛЕКИ ЛЕГЕНДА

Џајо докторе, Моцо мајсторе и остали трјачи… – Легендарна изјава на Владислав Богичевиќ Блеки. https://www.facebook.com/303319523189271/photos/a.303595746494982.1073741829.303319523189271/310011862520037/?type=1&theater

ПОВЕЌЕ »
НА ВАРДАР МУ ЛИЧИ ДА Е ГОЛЕМ, А НЕ ПРОВИНЦИСКИ КЛУБ

НА ВАРДАР МУ ЛИЧИ ДА Е ГОЛЕМ, А НЕ ПРОВИНЦИСКИ КЛУБ

НА ВАРДАР МУ ЛИЧИ ДА Е ГОЛЕМ, А НЕ ПРОВИНЦИСКИ КЛУБ Не е дека Илчо Ѓорѓиоски е безгрешен. Не е дека нема погрешни проценки во досегашната работа. Јас имам голем број забелешки и сугестии.

ПОВЕЌЕ »
КАПИТЕНОТ АУТ!

КАПИТЕНОТ АУТ!

СЕ РАЃА ЛИ УШТЕ ЕДЕН КАМЕН НА СОПНУВАЊЕ ПОМЕЃУ ФФМ И ВАРДАР? Нема повик за капитенот: Грнчаров отстранет од националниот тим поради кавга со претседателот Ѓорѓиоски?! Бобан Грнчаров, дефанзивецот на Вардар и капитен на

ПОВЕЌЕ »

Што бара во оваа конкуренција Олимпијакос? http://internationalchampionscup.com/news/#

ПОВЕЌЕ »
ПАНЧЕВ или ЏАИЌ

ПАНЧЕВ или ЏАИЌ

Дарко Панчев или Драган Џаиќ? (Сеќавање на оние што повеќе не се меѓу нас) Во колумната на Панчев на порталот Екипа, прочитав дека во интервју за наш дневен весник го прашале да направи споредба

ПОВЕЌЕ »
ВАРДАР – Ц. ЗВЕЗДА

ВАРДАР – Ц. ЗВЕЗДА

Дерипаска преку Самсоненко влезе во Вардар. Путин преку Гаспром во Ц. Звезда. http://infomax.mk/wp/?p

ПОВЕЌЕ »
УАПСЕН ВОКРИ

УАПСЕН ВОКРИ

Упасен Фадиљ Вокри, екс-фудбалерот на белградски Партизан. http://www.rts.rs/page/sport/ci/story/31/%D0%A4%D1%83%D0%B4%D0%B1%D0%B0%D0%BB/1652362/ %D0%A3%D1%85%D0%B0%D0%BF%D1%88%D0%B5%D0%BD+%D0%A4%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%99+%D0%92%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B8.html

ПОВЕЌЕ »
Земља ШВИЦАРСКА

Земља ШВИЦАРСКА

Многу впешатк остави земјата на чоколадите, ку-ку часовниците и банките. Ептен “Швајцарците“ Дрмиќ, Гаврановиќ, Сеферовиќ, Мехмети, Џемаили, Бехрами и Шакири ептен се истакнаа!!!

ПОВЕЌЕ »
ЈУГОСЛАВИЈА – ШПАНИЈА 2:1

ЈУГОСЛАВИЈА – ШПАНИЈА 2:1

На 26-ти јуни 1990-та, значи пред 24 гдини, репрезентацијата на Југославија ја забележа својата последна победа во историјата на постоењето на СФРЈ. Во Верона против Шпанија беше 2:1. За историјата е и податокот, дека

ПОВЕЌЕ »
ПЕЛЕ, БЕКЕНБАУЕР, МАРАДОНА, ПЛАТИНИ, ЗИДАН…

ПЕЛЕ, БЕКЕНБАУЕР, МАРАДОНА, ПЛАТИНИ, ЗИДАН…

Кристијано Роналдо и Лајонел Меси се најдобрите фудбалери на денешницата. Тука нема двојба. Ова претстојно светско првенство ќе покаже: 1. Дали ќе останат во друштвото на големите фудбалери што никогаш не го достигнале врвот

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1