Спорт »

СУПЕР КУП

СУПЕР КУП

Сајд ефектите од Супер купот: Ноќевање со доручек во хотелот “Парк“ во ““Кинескиот зид“ во деновите на одигрувањето на антпреварпт ќе е 6.000 (шест илјади) евра на ден! Сопственикот на хотел Солун успеа најсељачки

ПОВЕЌЕ »
СПОРТСКИ КОМЕНТАТОРИ (2)

СПОРТСКИ КОМЕНТАТОРИ (2)

Vladanko Stojakovic:  1. Da,da… dodji ‘vamo bato, to se ne sme. Zuta karta! 2. I odlicna intervencija Ljukovcana. Da vidimo zasto se sada Nemci raduju, pa da, to je gol !? 3. Polster, Polster,

ПОВЕЌЕ »
5:0

5:0

Дали може било што да е пофално при пораз од 5:0? Секако  не. Нема фалба и со пораз 2:1 или 1:0, но во тие случаи може да се бара оправдување од типот “судиска грешка“,

ПОВЕЌЕ »
СПОРТСКИ КОМЕНТАТОРИ (2)

СПОРТСКИ КОМЕНТАТОРИ (2)

Milorad Djurkovic (Crna Gora)   (nakon Dejinog pasa u prazno) “Pa, ljudi, gdje je taj Massaro?!” “Naseg Deju stalno cuvaju po tri igraca, a cesto im se pridodaje i cetvrti…”   (Euro ’96, Nemačka

ПОВЕЌЕ »
СПОРТСКИ КОМЕНТАТОРИ (1)

СПОРТСКИ КОМЕНТАТОРИ (1)

Mirko Kamenjasevic   “Gol, gol,… kurac gol, stativa!!!” (sledeca utakmica): “… slobodan udarac sa nekih 35 metara izvodi Bukal… topovski udarac i gol… kurac gol, precka… sjedi mali picka ti materina, nista ne vidim.”

ПОВЕЌЕ »
ПРИТИСОЦИТЕ ОД ШЕКЕРИНСКА

ПРИТИСОЦИТЕ ОД ШЕКЕРИНСКА

Директорите на јавните претпријатија, раководителите на најразлични институции, функционерите на досегашната власт седмицава зад нас се изложени на страотен мобинг од страна на Радмила Шекеринска. Има две причини за тоа. Прво, бидејки ВМРО ДПМНЕ

ПОВЕЌЕ »
НАПРЕД ВАРДАР

НАПРЕД ВАРДАР

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска заедно со својата сопруга го бодреше македонскиот ракометен шампион Вардар на мечот против Барселона во Лахнес Арената во Келн. „Црвено- дрните“ победија и испишаа историја пласирајќи се во финалето

ПОВЕЌЕ »
МАКЕДОНЕЦ

МАКЕДОНЕЦ

Лав МАКЕДОНСКИ

ПОВЕЌЕ »
“ZLATANE OSTANI I MOŽEŠ MI POŠEVITI ŽENU”

“ZLATANE OSTANI I MOŽEŠ MI POŠEVITI ŽENU”

ZLATAN IBRAHIMOVIĆ zbog teške ozljede nije za Manchester United igrao finale Europa Lige u Stockholmu, u kojem je njegov klub pobijedio Ajax 2:0 i tako uzeo jedini europski trofej koji mu je nedostajao. Ibra

ПОВЕЌЕ »
ФФМ

ФФМ

Следен, политички, претседател на ФФМ ќе биде: 1. Тихомир Илиевски блискиот соработник на Заев. 2. Бобан Грнчаров чија блиска родонина е шефица на кабинетот на Заев. 3. Претседателот на Шкендија Беџети. Тоа значи дека

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1