Забава и Мода »

СЕ ЌЕРДОСАА

СЕ ЌЕРДОСАА

Европа здај, би кликнале словенците. Данке Дојчланд би испеале хрватите. Еве слики и текст од “дострелот“ на Хрватска во ЕУ. Слики на кои се радуваат Ацо Кабранов, Борјаn Јовановски и слични ауспуси. http://www.24sata.hr/domace-zvijezde/sretno-mladenci-vjencali-se-drazen-ilincic-i-alen-kovac-425604?utm_medium=Status&utm_source=Facebook&utm_content=425604&utm_campaign=24sata+Facebook+status

ПОВЕЌЕ »
АВАНТУРА

АВАНТУРА

Авантура е авантура – легендарен филм. Со исклучително влијание врз мојот живот. Го гледав на скопската премиера 1972-ра, кога сум имал 15 години. Сеуште ме следи. Филмиште. Фраеришта глумат. Пеачи, глумци, фраери… Lino Ventura

ПОВЕЌЕ »
БРАЛА МОМА КАПИНИ, БЕ!

БРАЛА МОМА КАПИНИ, БЕ!

ПОВЕЌЕ »
ВОЛВО, бе!

ВОЛВО, бе!

Спортска машина

ПОВЕЌЕ »
МАЈТАП

МАЈТАП

За разлика од неинвентивното, силеџиско (главно со полицаец во униформа) правење скриена камера на балканов (Павлов), еве суптилен хумор, таентиран автор, преубава идеа

ПОВЕЌЕ »
ДЕБЕЛИ А СЛАВНИ

ДЕБЕЛИ А СЛАВНИ

Годините си го прават своето. Мускулите попуштаа, масните наслаги се гомилаат, коските се шират. Се се менува, па и изгледот на големите холивудски звезди. http://www.ranker.com/list/actors-who-got-fat/robert-wabash?format=SLIDESHOW&page=48&action=lastpage

ПОВЕЌЕ »
ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА “СЛЕПЕЦ“

ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА “СЛЕПЕЦ“

Специјални екипи на Министерството за внатрешни работи на Република Македонија предводени од Гордана Јанкуловска, Сашо Мијаков, Иво Котевски, Мијо Риле и Мики Црнокрак вчера ја спроведоа и успешно завршија акцијата со кодно име СЛЕПЕЦ.

ПОВЕЌЕ »
КОЛЕГАТА за КОЛЕШКАТА!!!

КОЛЕГАТА за КОЛЕШКАТА!!!

Бабиќ за Бејби: …. Еееее Бејби, Бејби… всушност баш те заболе тебе за јазичната порнографија и за комедијата, ама баш те заболе бидејки… оп 200 евричиња, да речеме, за нив еден час ќе се

ПОВЕЌЕ »
ИМАМ  МУДА!!!

ИМАМ МУДА!!!

Миленко Неделковски фри оф чарџ предлага начин да почне повеќе да се гледа МТВ. Бидејки Сител, Канал 5, Алфа и другите забегаа по турски индиски серии, МТВ треба да ја покаже ИМАМ МУДА. Малезиска

ПОВЕЌЕ »
ЕБАГО

ЕБАГО

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1