Забава и Мода »

КРИВИЧНА ЗА ТРАЈЧЕВСКИ?!

КРИВИЧНА ЗА ТРАЈЧЕВСКИ?!

Многумина денеска, по синоќешното потпишување на договорот за избори на 11 декември, се прашуваат што ли тоа СДСМ ќе измисли за да не се одржат изборите и на тој датум?! Одговрот е кристално јасен.

ПОВЕЌЕ »
СОРОСПИИТЕ

СОРОСПИИТЕ

Заев е опкружен со фалсификатори на документи (Чауш), пијаници (Шилегов), бандити ( близнаците), уличари (Хаџибулиќ), наркомани (Сарачини), педофили (Јованов), рушветџии (тој самиот и Вице), превртачи (Ременски), екстремни националисти и терористи (албанци од Диво насеље

ПОВЕЌЕ »
РУСИТЕ ДОАЃААТ

РУСИТЕ ДОАЃААТ

Ете, и Дудинка да е во тренд и да објави дека “Русите доаѓаат&#

ПОВЕЌЕ »
ЧУМУ

ЧУМУ

Еден мој пријател ми стави чивија со неговата логика на размислување. И тоа, апсолутно исправна логика на размислување. Имено, секаде во светот има ограничување на брзината на возење со моторни возила. Најбрзо се вози

ПОВЕЌЕ »
ТЕЛМА

ТЕЛМА

Кој како сака нека ја толкува, како еготрип, фалење, самопромоција – како сака велам, ама Миленко прв и единствен ја објави причината и целта зошта Атанас Саки Кироски, внукот на кодошот на партизаните од

ПОВЕЌЕ »
САКИ МАЈСТОРЕ

САКИ МАЈСТОРЕ

Саки Мајсторе, море Леѓендо белосветска! Алал да ти е. Предлагам, за време на работните часови во телевизиичката и понатаму да си отпушташ луѓе од работа. А по завршетокот на работното време да минеш од

ПОВЕЌЕ »
ЗОРАН ТРАЈЧЕВСКИ – Големиот Брат!!!

ЗОРАН ТРАЈЧЕВСКИ – Големиот Брат!!!

Го осудуваме вашиот јавен настап на ТВ Нова во кој на крајно непрофесионален начин си дозволивте да го коментирате однесувањето во слободното време на директорот и главен и одговорен уредник на телевизија Телма, Атанас

ПОВЕЌЕ »
НЕЛЕГИТИМНИОТ НЕСЕРИ СЕЛМАНИ

НЕЛЕГИТИМНИОТ НЕСЕРИ СЕЛМАНИ

Несери Селмани, човекот што ете не стана амбасадор, па сега сите му се виновни, единствено во што се истакнал во животот и “кариерата“ се ДВОЈНИТЕ СТАНДАРДИ. Во неколку наврати, кога од него се бара

ПОВЕЌЕ »
ТЕЛЕВИЗИСКИ РЕЈТИНЗИ

ТЕЛЕВИЗИСКИ РЕЈТИНЗИ

За рејтинзите и гледаноста на телевизиите ми беше зборот. На слика 1 се рејтинзите на сите телевизии пред некој ден (има датум). Она што е SHR e “шерот“, односно процентот на гледаност. Сител 27%,

ПОВЕЌЕ »
ЦВЕТАНКА ЛАСКОВА

ЦВЕТАНКА ЛАСКОВА

Она би хтела све на блиц! Иста је као остали?!?!? Македонската Цеца, била пред времето. Била пророк. Однапред знаела што ќе работи и како тоа ќе го посакува. На блиц

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1