Забава и Мода »

РЕЈТИНГ

РЕЈТИНГ

Чувството кога РАДИО емисијата ти е неколку стотини па и неколку илјади пати по ГЛЕДАНА на Јутјуб од другите радио колеги. И, кога е по гледана од најголемиот број Телевизиски емисии на телевизиите и

ПОВЕЌЕ »
ЗОРАН ТРАЈЧЕВСКИ ВМРО-вецот

ЗОРАН ТРАЈЧЕВСКИ ВМРО-вецот

Привреманата Комисија во петокот не успеа да одржи седница на која требаше да се разгледаат четири предлози за поведување прекршочни постапки. Требаше да се разгледуваат предлзои за телевизиите Наша, Нова и ДУЕ, како и

ПОВЕЌЕ »
ПРОФИ

ПРОФИ

Топ профи ТВ екипа. Камери, светло, тон, сцена, организација, продукција… Home and abroad

ПОВЕЌЕ »
КРИВИЧНА ЗА ТРАЈЧЕВСКИ?!

КРИВИЧНА ЗА ТРАЈЧЕВСКИ?!

Многумина денеска, по синоќешното потпишување на договорот за избори на 11 декември, се прашуваат што ли тоа СДСМ ќе измисли за да не се одржат изборите и на тој датум?! Одговрот е кристално јасен.

ПОВЕЌЕ »
СОРОСПИИТЕ

СОРОСПИИТЕ

Заев е опкружен со фалсификатори на документи (Чауш), пијаници (Шилегов), бандити ( близнаците), уличари (Хаџибулиќ), наркомани (Сарачини), педофили (Јованов), рушветџии (тој самиот и Вице), превртачи (Ременски), екстремни националисти и терористи (албанци од Диво насеље

ПОВЕЌЕ »
РУСИТЕ ДОАЃААТ

РУСИТЕ ДОАЃААТ

Ете, и Дудинка да е во тренд и да објави дека “Русите доаѓаат&#

ПОВЕЌЕ »
ЧУМУ

ЧУМУ

Еден мој пријател ми стави чивија со неговата логика на размислување. И тоа, апсолутно исправна логика на размислување. Имено, секаде во светот има ограничување на брзината на возење со моторни возила. Најбрзо се вози

ПОВЕЌЕ »
ТЕЛМА

ТЕЛМА

Кој како сака нека ја толкува, како еготрип, фалење, самопромоција – како сака велам, ама Миленко прв и единствен ја објави причината и целта зошта Атанас Саки Кироски, внукот на кодошот на партизаните од

ПОВЕЌЕ »
САКИ МАЈСТОРЕ

САКИ МАЈСТОРЕ

Саки Мајсторе, море Леѓендо белосветска! Алал да ти е. Предлагам, за време на работните часови во телевизиичката и понатаму да си отпушташ луѓе од работа. А по завршетокот на работното време да минеш од

ПОВЕЌЕ »
ЗОРАН ТРАЈЧЕВСКИ – Големиот Брат!!!

ЗОРАН ТРАЈЧЕВСКИ – Големиот Брат!!!

Го осудуваме вашиот јавен настап на ТВ Нова во кој на крајно непрофесионален начин си дозволивте да го коментирате однесувањето во слободното време на директорот и главен и одговорен уредник на телевизија Телма, Атанас

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1