Убавина и Здравје »

УБАВИ КУКИ

УБАВИ КУКИ

Неколку предлози за убави домови. http://www.houzz.com/ http://popara.mk/2014/zabava/interesno/proektot-z35-kukjata-shto-go-voodushevi-svetot

ПОВЕЌЕ »
ВО ЗДРАВО ТЕЛО, ЗДРАВ И ДУХ

ВО ЗДРАВО ТЕЛО, ЗДРАВ И ДУХ

Научници од универзитет во Њујорк работеле на истражување споредуваќи го животот на 293 жени и нивното ментално здравје, откако едно поранешно истражување покажало дека во семената течност на мажите се наоѓаат хемикалии кои го

ПОВЕЌЕ »
ЗАБОРАВЕТЕ НА ПИЈАЛОК СО ПАРЧЕ ЛИМОН

ЗАБОРАВЕТЕ НА ПИЈАЛОК СО ПАРЧЕ ЛИМОН

Пијалок со парче лимон не треба да нарачувате во кафиќите и рестораните затоа што парчињата лимон содржат голем број на бактерии.Лимонот е познат по своите антибактериски својства, меѓутоа голем број на микроорганизми можат да

ПОВЕЌЕ »
ЦВЕКЛОТО и неговите здраствени придобивки

ЦВЕКЛОТО и неговите здраствени придобивки

Црвениот корен на цвеклото помага во лекување на грип и го намалува нивото на маснотии во крвта.Бидејќи во својот состав има определена количина на Кобалт која учествува во создавање на витаминот Б12 неопходен за

ПОВЕЌЕ »
Текилата може да ви помогне да ослабнете

Текилата може да ви помогне да ослабнете

Одлична вест за сите љубители на овој пијалок: шекерот наречен Agavins што го содржи текилата може да ви помогне да ги изгубите вишокот на килограми. Неговото конзумирање влијае на смалување на апетитот и нивото

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1