Култура »

РАДИО СЛОБОДНА МАКЕДОНИЈА

РАДИО СЛОБОДНА МАКЕДОНИЈА

Вечерва од 22 до 24 часот на Радио Слободна Мкедонија МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ ВЕЧЕРНО РАДИО ШОУ

ПОВЕЌЕ »
Пролетните модни комбинации збогатете ги со “mint” нијанса

Пролетните модни комбинации збогатете ги со “mint” нијанса

И оваа пролет пастелните бои ке бидат задолжителни, во тренд се и светло жолта, портокалова и секако mint(зелено-плава), која ги одбележа ревиите на сите познати брендови. Ако и нема доволно сонце, облеката со овие

ПОВЕЌЕ »
Agata Ruiz de la Prada на Serbia Washion Week

Agata Ruiz de la Prada на Serbia Washion Week

Agate Ruiz de la Prade едно од најголемите дизајнерски имиња на денешницава ќе ја представи својата најнова колекција на Serbia Washion Week, koja ke се одржи од 22 до 26 април во Нови Сад

ПОВЕЌЕ »
ЗАБОРАВЕТЕ НА ПИЈАЛОК СО ПАРЧЕ ЛИМОН

ЗАБОРАВЕТЕ НА ПИЈАЛОК СО ПАРЧЕ ЛИМОН

Пијалок со парче лимон не треба да нарачувате во кафиќите и рестораните затоа што парчињата лимон содржат голем број на бактерии.Лимонот е познат по своите антибактериски својства, меѓутоа голем број на микроорганизми можат да

ПОВЕЌЕ »
ЦВЕКЛОТО и неговите здраствени придобивки

ЦВЕКЛОТО и неговите здраствени придобивки

Црвениот корен на цвеклото помага во лекување на грип и го намалува нивото на маснотии во крвта.Бидејќи во својот состав има определена количина на Кобалт која учествува во создавање на витаминот Б12 неопходен за

ПОВЕЌЕ »
Текилата може да ви помогне да ослабнете

Текилата може да ви помогне да ослабнете

Одлична вест за сите љубители на овој пијалок: шекерот наречен Agavins што го содржи текилата може да ви помогне да ги изгубите вишокот на килограми. Неговото конзумирање влијае на смалување на апетитот и нивото

ПОВЕЌЕ »
ТЕАТАР

ТЕАТАР

ЧИЈА СИ –     27.03.2014  (18:00)  Голема сцена ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ – 27.03.2014 ( 21:00) Голема сцена ЖИВОТ ВО ТЕСНИ ЧЕВЛИ – 29.03.2014 (20:00) Голема сцена

ПОВЕЌЕ »
ЦИРКУС како уметност

ЦИРКУС како уметност

CIRQUE ELOIZE – САВА ЦЕНТАР од 26.04.2014 и 27.04.2014 Забава Возбудливата  циркуска акробација и современиот  танц кои ги преставува Cirque Éloize во својата престава “iD” ке се престави по прв пат на публиката во Србија. Ова

ПОВЕЌЕ »
БАЛЕТ

БАЛЕТ

МАКЕОНСДКА ОПЕРА И БАЛЕТ –  29.03.2014    20:00 Билетарница : +389 (0) 23118 451 БАЛЕТ РАЈМОНДА – Александар Глазунов Кореограф: Виктор Јаременко (Украина) Диригент: Бисера Чадловска Главен педагог и репетитор: Тања Вујисиќ Тодоровска „Рајмонда“ е со типичната драматургија

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1