Култура »

КОКО БОЈАРОВСКИ ЛАЖЊАК

КОКО БОЈАРОВСКИ ЛАЖЊАК

А бе шо не кажуете вакви работи? А? Со години пред “надлежните“ во Советот за Радио-дифузија (СРД), односно сегашната Агенција за Аудио Визуелни Медиумски Услуги (ААВМУ) телевизијата Алфа ја претставувал Коко Бојаровски. Значи не

ПОВЕЌЕ »
ЗДРАВА ХРАНА

ЗДРАВА ХРАНА

Бабина торта во хотел Манастир, компир во бачило Клепа, телешко печење во Мечкуевска куќа, плескавица од икра во Нота, јагнешко печење во Мрзенци, ќебапчиња во Дестан, пастрмајлија во Мал одмор… Се е супер. Амаааа,

ПОВЕЌЕ »
КРИВИЧНА ЗА ТРАЈЧЕВСКИ?!

КРИВИЧНА ЗА ТРАЈЧЕВСКИ?!

Многумина денеска, по синоќешното потпишување на договорот за избори на 11 декември, се прашуваат што ли тоа СДСМ ќе измисли за да не се одржат изборите и на тој датум?! Одговрот е кристално јасен.

ПОВЕЌЕ »
СОРОСПИИТЕ

СОРОСПИИТЕ

Заев е опкружен со фалсификатори на документи (Чауш), пијаници (Шилегов), бандити ( близнаците), уличари (Хаџибулиќ), наркомани (Сарачини), педофили (Јованов), рушветџии (тој самиот и Вице), превртачи (Ременски), екстремни националисти и терористи (албанци од Диво насеље

ПОВЕЌЕ »
РУСИТЕ ДОАЃААТ

РУСИТЕ ДОАЃААТ

Ете, и Дудинка да е во тренд и да објави дека “Русите доаѓаат&#

ПОВЕЌЕ »
ЖАН МИТРЕВ и здравјето на МИЛЕНКО

ЖАН МИТРЕВ и здравјето на МИЛЕНКО

Јас сум полн со разбирање за малоумни типчиња како кривопаланечкиот сопственик на Доказ, кој во моменти на самотија кога се прашува каде и со кого (со кој градоначалник од Источна Македонија) му е жената

ПОВЕЌЕ »
ЧУМУ

ЧУМУ

Еден мој пријател ми стави чивија со неговата логика на размислување. И тоа, апсолутно исправна логика на размислување. Имено, секаде во светот има ограничување на брзината на возење со моторни возила. Најбрзо се вози

ПОВЕЌЕ »
ТЕЛМА

ТЕЛМА

Кој како сака нека ја толкува, како еготрип, фалење, самопромоција – како сака велам, ама Миленко прв и единствен ја објави причината и целта зошта Атанас Саки Кироски, внукот на кодошот на партизаните од

ПОВЕЌЕ »
САКИ МАЈСТОРЕ

САКИ МАЈСТОРЕ

Саки Мајсторе, море Леѓендо белосветска! Алал да ти е. Предлагам, за време на работните часови во телевизиичката и понатаму да си отпушташ луѓе од работа. А по завршетокот на работното време да минеш од

ПОВЕЌЕ »
ЗОРАН ТРАЈЧЕВСКИ – Големиот Брат!!!

ЗОРАН ТРАЈЧЕВСКИ – Големиот Брат!!!

Го осудуваме вашиот јавен настап на ТВ Нова во кој на крајно непрофесионален начин си дозволивте да го коментирате однесувањето во слободното време на директорот и главен и одговорен уредник на телевизија Телма, Атанас

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1