Култура »

АПАШКА ХЕФТАЛИЦА

АПАШКА ХЕФТАЛИЦА

Ми кажаа дека оној криминалец од урбаната мафија и ретард Упа во емисија кај полициско-разузнавачкиот соработник (на нашите и српски служби), “објавил“ дека Вице бил газда на 24Вести. Ај тие, кои информации/емисии праат од

ПОВЕЌЕ »
КОКИЧИЊА

КОКИЧИЊА

ЗАПРОЛЕТИ Снегот се топи од планинските врвови, надојдени се потоците, реките и селските вирови…   Кокичињата се појавија по секој рид и дол, ко белокапци за викенд во Сити Мол.   “Слободата дојде“, ама

ПОВЕЌЕ »
РЕЈТИНГ

РЕЈТИНГ

Чувството кога РАДИО емисијата ти е неколку стотини па и неколку илјади пати по ГЛЕДАНА на Јутјуб од другите радио колеги. И, кога е по гледана од најголемиот број Телевизиски емисии на телевизиите и

ПОВЕЌЕ »
ЗОРАН ТРАЈЧЕВСКИ ВМРО-вецот

ЗОРАН ТРАЈЧЕВСКИ ВМРО-вецот

Привреманата Комисија во петокот не успеа да одржи седница на која требаше да се разгледаат четири предлози за поведување прекршочни постапки. Требаше да се разгледуваат предлзои за телевизиите Наша, Нова и ДУЕ, како и

ПОВЕЌЕ »
ТРАЈЧЕВСКИ го пренесе својот сељачки комплекс од Пишица во Скопје

ТРАЈЧЕВСКИ го пренесе својот сељачки комплекс од Пишица во Скопје

Реални да сме си, веќе година дена предупердувам на овој близок пријател на Хари Костов. Хари го утепа Диме Поштарот, Трајчевски ги убива новинарите

ПОВЕЌЕ »
НАЈГЛЕДАНА ТВ ПРОГРАМА

НАЈГЛЕДАНА ТВ ПРОГРАМА

Се истурија со пари Андреја Јосифовски, Визе Заев, Филип Цаноски, непознати албански финасиери во Телма, 24Вести, Шења, ТВ21, Алсат… Се здробија од кадровски промени од шупље-у-празно како МТВ… И пак ТАПА гледаност. Гледаност во

ПОВЕЌЕ »
ЛЕЛЕЛЕЕЕЕЕ…

ЛЕЛЕЛЕЕЕЕЕ…

Имавме еднаш еден Борис кој се одушевуваше од лепотата на Доста. Си мислевме, доста е еден таков слепец! Кога, нееее. Ги имало и други!!! Сашо Средношколец Орданоски го надмина “фикусот“ со својата восхитеност од

ПОВЕЌЕ »
ПРОФИ

ПРОФИ

Топ профи ТВ екипа. Камери, светло, тон, сцена, организација, продукција… Home and abroad

ПОВЕЌЕ »
КОКО БОЈАРОВСКИ ЛАЖЊАК

КОКО БОЈАРОВСКИ ЛАЖЊАК

А бе шо не кажуете вакви работи? А? Со години пред “надлежните“ во Советот за Радио-дифузија (СРД), односно сегашната Агенција за Аудио Визуелни Медиумски Услуги (ААВМУ) телевизијата Алфа ја претставувал Коко Бојаровски. Значи не

ПОВЕЌЕ »
ЗДРАВА ХРАНА

ЗДРАВА ХРАНА

Бабина торта во хотел Манастир, компир во бачило Клепа, телешко печење во Мечкуевска куќа, плескавица од икра во Нота, јагнешко печење во Мрзенци, ќебапчиња во Дестан, пастрмајлија во Мал одмор… Се е супер. Амаааа,

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1