Македонија »

ЗА КАКВА МАКЕДОНИЈА ГЛАСАА ОКОЛУ 350.000 НАШИ СОНАРОДНИЦИ

ЗА КАКВА МАКЕДОНИЈА ГЛАСАА ОКОЛУ 350.000 НАШИ СОНАРОДНИЦИ

Kритериумите на соросово-качачко-дипстејт групата: Кога они тужат, тогаш е тоа барање правда! Кога нив ги тужат, тогаш тоа е притисок. Кога пресудата е во нивна корист, тогаш тоа е доказ дека противникот бил виновен.

ПОВЕЌЕ »
Лупетање ²

Лупетање ²

Деновиве сме сведоци на супер комични дебатни емисии по националните телевизии.Дел од народот гледа и се тркала од смеење пред телвизор a другиот дел што не ја разбира комедијата се прави сериозен и коментира “Да

ПОВЕЌЕ »
Чекајќи го Donald Trump…..

Чекајќи го Donald Trump…..

Целата планета во изминативе пола година се претвори во една огромна чекална. Да буквално е така. Се чека Real Madrid ја одбрани титулата во лигата на шампионите,Cleveland да ја одбрани титулата во NBA,Новак Ѓоковиќ

ПОВЕЌЕ »
КА ЦИ БЕ ГЕРИЗ?

КА ЦИ БЕ ГЕРИЗ?

Гериз бе, туго! Па како на забаваче овој женотепач (во мое време беше држач на испотени од баскет маици) ти наредува што да пишуваш, што да мислиш и што да заклучуваш. Јадниче, те сожалувам.

ПОВЕЌЕ »
ПРОГОНОТ ЗАПОЧНА

ПРОГОНОТ ЗАПОЧНА

Ете, уште не избрани, го почнаа прогонот. Вечерва дојде полиција кај мене дома, и ми даде покана од ОЈО. Ме повикува ОЈО како “осомничен за кривично дело“ Загрозување на сигурноста преку ширење расистички и

ПОВЕЌЕ »
СИТЕ ДА ВРАТАТ СЕ‘  ШТО УКРАЛЕ

СИТЕ ДА ВРАТАТ СЕ‘ ШТО УКРАЛЕ

Јавно предлагам, ако е можно, новата “Реформска“ Влада на РМ, што е можно поскоро, да ги открие и да им ги земе сите пари што ги лапале и штекале од режимот на следниве персони:

ПОВЕЌЕ »
ГУТА и ГЕРИС

ГУТА и ГЕРИС

Горан Живаљевич, познат по прекарот Гута, оној српски разузнавач од БИА, кој навдоно бил пратен од ВМРО ДПМНЕ во Собранието на 27 април, е човек кој со години живее под кирија во еден од

ПОВЕЌЕ »
Тиииииииииитттттт!!!!

Тиииииииииитттттт!!!!

Знам дека е непријатно сознание за “колегите“, ама во сите дејанија сум пред нив. Далеку, далеку напред. Еве на пример со тииииткањето сум понапред една година и некој месец. Емисијата “Миленко Неделковски Шоу“ беше

ПОВЕЌЕ »
КОЈ БИЛ ПОЛОШ?!

КОЈ БИЛ ПОЛОШ?!

Жалам, ама вчерашниот дуел помеѓу првите луѓе на Груевски и Заев – Тодоров и Спасововски се сведе на докажување: 1. Која партија била полоша. 2. Која повеќе и попуштала на шиптарите на штета на

ПОВЕЌЕ »
TRANQUILO

TRANQUILO

Tranquilo би рекле шпанците. Тивко демек, мирно, полекичка… Тоа се постовите на ФБ а и пораките низ колумните на порталите на поддржувачите на победничката опција во државата. Луѓето си имаат парламентарно мнозинство, пратениците на

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1