Македонија »

СЛАВО-БАЛИСТОТ ТУНТЕВ

СЛАВО-БАЛИСТОТ ТУНТЕВ

Според славо-балистот од СДСШ Томислав Тунтев: Локални избори нема да се одржат во Македонија во октомври како што беше планирано, затоа што рејтингот на СДСМ е на многу ниско ниво, а најверојатно нема да

ПОВЕЌЕ »
РУСКА ПАРТИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

РУСКА ПАРТИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

За приватно лице, за поединец, за човек кој не стигнува до меѓународни личности и институции благодарејки на позицијата или функцијата – имам исклучително силни врски и контакти во Русија. Јас сам, лично, како Миленко.

ПОВЕЌЕ »
Ljupcho Nastoski Ljupa

Ljupcho Nastoski Ljupa

Стариот Мерцедес С500 во кој се возеше Груевски е купен во 1994 од Владата. Еден за Бранко, еден за Киро. Модел Пулман, блиндиран и за тоа време најлуксузен. Двата се набавени за тогашни 2.550.000

ПОВЕЌЕ »
KРЕТЕНИ, ХИМНАТА ЛИ НИ ЈА МЕНУВАТЕ???

KРЕТЕНИ, ХИМНАТА ЛИ НИ ЈА МЕНУВАТЕ???

Дали, господо, полека ни ја подметнувате промената на химната?!?! Сите чукнати се прават! На чело се политичарите, веднаш зад нив новинарите и на опашката медиумите!!!! Никој ли, бога ти, не забележа??? Каде е најбитниот

ПОВЕЌЕ »
Операција КАЈМАКЧАЛАН

Операција КАЈМАКЧАЛАН

Подолго време не сум напишал нешто во врска со акцијата за поставување на спомен обележјето на врвот Мачник, или Кајмакчалан, (србите го викаат Порта на слободата и Праг на татковината, а бугарите Борисов град) на

ПОВЕЌЕ »
ЗА КАКВА МАКЕДОНИЈА ГЛАСАА ОКОЛУ 350.000 НАШИ СОНАРОДНИЦИ

ЗА КАКВА МАКЕДОНИЈА ГЛАСАА ОКОЛУ 350.000 НАШИ СОНАРОДНИЦИ

Kритериумите на соросово-качачко-дипстејт групата: Кога они тужат, тогаш е тоа барање правда! Кога нив ги тужат, тогаш тоа е притисок. Кога пресудата е во нивна корист, тогаш тоа е доказ дека противникот бил виновен.

ПОВЕЌЕ »
Лупетање ²

Лупетање ²

Деновиве сме сведоци на супер комични дебатни емисии по националните телевизии.Дел од народот гледа и се тркала од смеење пред телвизор a другиот дел што не ја разбира комедијата се прави сериозен и коментира “Да

ПОВЕЌЕ »
Чекајќи го Donald Trump…..

Чекајќи го Donald Trump…..

Целата планета во изминативе пола година се претвори во една огромна чекална. Да буквално е така. Се чека Real Madrid ја одбрани титулата во лигата на шампионите,Cleveland да ја одбрани титулата во NBA,Новак Ѓоковиќ

ПОВЕЌЕ »
КА ЦИ БЕ ГЕРИЗ?

КА ЦИ БЕ ГЕРИЗ?

Гериз бе, туго! Па како на забаваче овој женотепач (во мое време беше држач на испотени од баскет маици) ти наредува што да пишуваш, што да мислиш и што да заклучуваш. Јадниче, те сожалувам.

ПОВЕЌЕ »
ПРОГОНОТ ЗАПОЧНА

ПРОГОНОТ ЗАПОЧНА

Ете, уште не избрани, го почнаа прогонот. Вечерва дојде полиција кај мене дома, и ми даде покана од ОЈО. Ме повикува ОЈО како “осомничен за кривично дело“ Загрозување на сигурноста преку ширење расистички и

ПОВЕЌЕ »
UA-38420574-1