НАПРЕД ВАРДАР

НАПРЕД ВАРДАР

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска заедно со својата сопруга го бодреше македонскиот ракометен шампион Вардар на мечот против Барселона во Лахнес Арената во Келн. „Црвено- дрните“ победија и испишаа историја пласирајќи се во финалето од ЛШ, каде утре ќе играат против ПСЖ.

-Напред Вардар!, напиша Груевски на социјалните мрежи.

За разлика од Груевски, кој и претходно можеше да се забележи на трибините при настапите и на РК и на ЖРК Вардар, лидерот на СДСМ Зоран Заев единствено што досега јавноста можеше да види е тоа како ја бодреше т Шкендија.

Во август минатата година, Заев со фотографија од трибините на Националната арена „Филип Втори“ се пофали дека навива за Шкендија, меч на кој имаше низа провокации од страна на „Балистите“, скандирања за „Голема Албанија“, знамиња на УЧК, а Арената беше нарекувана „Адем Јашари“.

 

(шреземено од Курир)

UA-38420574-1