МАКЕДОНИЈА »

ПАЈА ПАТАК ДОБИО ЗАДАТАК

ПАЈА ПАТАК ДОБИО ЗАДАТАК

Чудно е малку, нели, што “Шарените славобалисти“ секој ден изјавуваат дека само ште не е дојден часот да ...

ВНИМАНИЕ: Вознемирувачка содржина

ВНИМАНИЕ: Вознемирувачка содржина

И покрај тоа што не сум во Македонија, не сум во недостаток на релевантни информации
Wir werden nicht unsere Seele verkaufen

Wir werden nicht unsere Seele verkaufen

Skopje. Die Fahrt führt durch die pulsierende Innenstadt Skopjes, vorbei am “Journalistenpark” (schön, und zugleich
Лазар Котевски: СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈЕТО НА КАЈМАКЧАЛАН ЌЕ БИДЕ ПОСТАВЕНО

Лазар Котевски: СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈЕТО НА КАЈМАКЧАЛАН ЌЕ БИДЕ ПОСТАВЕНО

Почитувани донатори и заинтересирани за проектот Спомен обележје на Кајмакчалан, после мојот утрински текст во
ИЗВЕШТАЈ ЗА ТЕКОТ НА ПРОЕКТОТ СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈЕ НА КАЈМАКЧАЛАН

ИЗВЕШТАЈ ЗА ТЕКОТ НА ПРОЕКТОТ СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈЕ НА КАЈМАКЧАЛАН

Почитувани донатори и заинтересирани за овој проект, би сакал да Ве информирам дека донациите овозможија

СВЕТ »

РОТШИЛДИ ГУРАЈУ МАKРОНА ЗА ПРЕДСЕДНИKА

РОТШИЛДИ ГУРАЈУ МАKРОНА ЗА ПРЕДСЕДНИKА

April 29, 2017, No Comments on РОТШИЛДИ ГУРАЈУ МАKРОНА ЗА ПРЕДСЕДНИKА

Фаворит у трци за Јелисејску палату Емануел Макрон радио у банци Дејвида Ротшилда, који му финансира кампању и ...

ОН ГЕЈ, ОНА ПЕДОФИЛ

ОН ГЕЈ, ОНА ПЕДОФИЛ

Емануел Макрон (40), који је добио највише гласова у првом кругу председничких избора, ожењен својом
ФРАНЦИЈА БИРА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ФРАНЦИЈА БИРА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Ако било кој си мисли дека изборите во голема, моќна и нуклеарна сила како Франција
САД У ШОKУ, РУСИ ОБОРИЛИ 29 ТОМАХАВKА БЕЗ ИСПЕЉЕНОГ МЕТKА

САД У ШОKУ, РУСИ ОБОРИЛИ 29 ТОМАХАВKА БЕЗ ИСПЕЉЕНОГ МЕТKА

Амерички медији, додуше они ненаклоњени Доналду Трампу, тврде да је ракетни напад на сиријски војни

ИСТОРИЈА »

Macron Exposed As Former Rothschild Banker, Groomed By Pedophile

Macron Exposed As Former Rothschild Banker, Groomed By Pedophile

April 29, 2017, No Comments on Macron Exposed As Former Rothschild Banker, Groomed By Pedophile

As the media gush over the 39-year-old newcomer to politics, the mainstream media and establishment ...

ТЕОРИЈАТА НА ЛУДИОТ

ТЕОРИЈАТА НА ЛУДИОТ

“Теорија на лудиот“ беше карактеристика на надворешната политика на Ричард Никсон. Тој и неговата администрација
ВОЈНА И(ли) МИР

ВОЈНА И(ли) МИР

Љубиша Герогиевски сигурно е пре мудар и супер образуван Македонски интелектуалец. Начитан, нагледан, научен… Неговата
ПЕТАР ШАНДАНОВ

ПЕТАР ШАНДАНОВ

Петар Шанданов е роден во Охрид 1894 година. Човек со најдолг стаж во македонското револуционерно

ЕМИШ - ЗАРЗАВАТ - МЕСО »

ПРЦЦЦЦ

ПРЦЦЦЦ

Во 2017 година, Федералната служба за супервизија на заштита на правата на потрошувачите и благосостојбата на човекот идентификува ...

КОЗЈА ВИОЛИНА ПРШУТА

КОЗЈА ВИОЛИНА ПРШУТА

Во теков на изминатве 5-6 дена Миленко почна со приватно производство, за домашна употреба, на
АЈВАР

АЈВАР

Забранета песна. За емитување и слушање следува затворска казна. По две основи. И по ајварска
Kozje mleko – najzdravije i najsličnije majčinom

Kozje mleko – najzdravije i najsličnije majčinom

Savršeni je saveznik u borbi protiv stresa, bronhitisa, alergija, smanjuje rizik za nastanak karcinoma pluća
ИДНИНАТА

ИДНИНАТА

Извадок од интервју на македонски политичар од иднината: Редакција: Каква ја гледате Македонија во следните

ПРИРОДА »

ЈАСЕН

ЈАСЕН

April 26, 2017, No Comments on ЈАСЕН

За ЈАСЕН треба да е ЈАСНО дека тоа е ловиште. Што се однесува до “воените“ објекти, тоа е ...

СЛИКА НА ПЛАНЕТАТА!!! МА ДАЈ НЕ МЕ ЈЕБИ…

СЛИКА НА ПЛАНЕТАТА!!! МА ДАЈ НЕ МЕ ЈЕБИ…

The Secrets Behind the Most Famous Earth Image of All Time This is Blue Marble.
АРЕА 51

АРЕА 51

Нешто не ви е јасно околу Ареа 51 во Невада – САД. Потрошете 10 минути.
ЗЕМЈАТА ИМА УШТЕ ЕДНА МЕСЕЧИНА

ЗЕМЈАТА ИМА УШТЕ ЕДНА МЕСЕЧИНА

Најновото откритие на НАСА покажува дека во науката ништо не е дефинитивно откриено или непроменето.

ГЕОГРАФИЈА »

ЗЛАТОТО НА КОЖУФ

ЗЛАТОТО НА КОЖУФ

April 26, 2017, No Comments on ЗЛАТОТО НА КОЖУФ

Најнапред две работи да се јасни: Прво, ни пред, ни за време на одржувањето на ...

КОСМОЛОГИЈА

КОСМОЛОГИЈА

The Planets of the Material Universe The cosmology and cosmography of the ancient Vedas is
ВОНЗЕМЈАНИТЕ ДОАЃААТ

ВОНЗЕМЈАНИТЕ ДОАЃААТ

Дали НАСА сними супер-масивно НЛО како поминува веднаш до Меѓународната вселенска станица? Според “експерти”, голем
ДЕМОГРАФИЈА

ДЕМОГРАФИЈА

Демографијата е составен дел од географијата. Тоа се комплексни науки што ја покажуваат вистинската состојба

КОЛУМНИ »

ЧИЛИМАНОВ

ЧИЛИМАНОВ

Хојт Ји доаѓа на најсветлиот комуњарски празник, 1 мај, во сега веќе јасен обид да го легитимира изборот ...

ЈАНЕВСКИ

ЈАНЕВСКИ

Има ед­на ра­бо­та по­вр­за­на со т.н. из­бор на Та­лат Џа­фе­ри, а ко­ја по­ми­ну­ва она­ка не­за­бе­ле­жа­но
НЕДЕЛКОВСКИ

НЕДЕЛКОВСКИ

Усталените, иако максимално нерационални и незаконски, права што во Македонија ги има добиено албанското малцинство
МАРКО ЈАКШИЌ: ВУЧИЌ И МИЛО

МАРКО ЈАКШИЌ: ВУЧИЌ И МИЛО

Сутрадан, после референдума о изласку Црне Горе из Савезне Републике Југославије, примљен сам у кабинет
ГРУЕВСКИ

ГРУЕВСКИ

Секој од нас поединечно, дури и оние најблиски до Груевски, имаат повеќе или помалку забелешки

КУЛТУРА »

АПАШКА ХЕФТАЛИЦА

АПАШКА ХЕФТАЛИЦА

April 10, 2017, No Comments on АПАШКА ХЕФТАЛИЦА

Ми кажаа дека оној криминалец од урбаната мафија и ретард Упа во емисија кај полициско-разузнавачкиот соработник (на нашите ...

КОКИЧИЊА

КОКИЧИЊА

ЗАПРОЛЕТИ Снегот се топи од планинските врвови, надојдени се потоците, реките и селските вирови…  
РЕЈТИНГ

РЕЈТИНГ

Чувството кога РАДИО емисијата ти е неколку стотини па и неколку илјади пати по ГЛЕДАНА
ЗОРАН ТРАЈЧЕВСКИ ВМРО-вецот

ЗОРАН ТРАЈЧЕВСКИ ВМРО-вецот

Привреманата Комисија во петокот не успеа да одржи седница на која требаше да се разгледаат

СПОРТ »

КЕВИН КУЗМАНОВ МАКЕДОНЕЦОТ

КЕВИН КУЗМАНОВ МАКЕДОНЕЦОТ

March 9, 2017, No Comments on КЕВИН КУЗМАНОВ МАКЕДОНЕЦОТ

Кевин Кузманов е професионален бејзбол играч во „ Major League Baseball“ (MLB) и прв Македонец ...

УЕФАЛОНА

УЕФАЛОНА

Пеналите, срамота?! Вреди ли да се гледа фудбал?    
ЈОНУЗ, ЦАНЧЕ И МЕМЕТ ПРАВИЛНО ПУШАТ

ЈОНУЗ, ЦАНЧЕ И МЕМЕТ ПРАВИЛНО ПУШАТ

Тројца мажи правилно пушат Првиот го изфрла чадот низ носот и вели: Сакам да бидам
НЕОБЕДИНЕТИ ЗА ФУДБАЛОТ

НЕОБЕДИНЕТИ ЗА ФУДБАЛОТ

Неколку члена на “Обединети за фудбалот“, пред се Илија Јовков, Дарко Панчев, Драган Томовски, Хари
UA-38420574-1